top of page
ydp163.jpg

YAMAHA YDP 164

Hodnocení

10/10

vítěz kategorie digitální piana střední třídy

Hodnocení a recenze Yamaha YDP 164

Yamaha YDP 164 je ve všech testovaných parametrech jedním z nejlepších digitálních pian na českém trhu. Špičkový zvuk je srovnatelný se základními modely řady Clavinova, které jsou o tisíce dražší. 

Klaviatura je velmi přesná a příjemná na dotyk. Když jsme na nástroj hráli, jen jsme si užívali perfektního sladění zvuku a kvalitní klaviatury. Zvuk je vyvážený ve všech polohách a je znát, že do nástroje dala Yamaha nové zvukové vzorky z nejkvalitnějších akustických křídel.

Nově se dá Yamaha YDP 164 propojit s tabletem nebo telefonem a využívat výhod programu Smart Pianist (např.: Yamaha CLP 625 tuto možnost nenabízí). Tento program vám obsahuje výukové funkce, nastavení zvukových parametrů nástroje a možnost přehrávat písně z iTunes knihovny.

Limitující je, že se dá toto digitální piano propojit pouze se zařízeními Apple a je nutno dokoupit speciální kabel do Apple zařízení a pak klasický kabel s koncovkou USB to Host.

Yamaha YDP 164 vám přes svůj špičkový zvuk nabídne pouze 10 zvuků, takže se spíše hodí jako náhrada za akustické piano. 

I přes drobné nedostatky s konektivitou a nabízenými funkcemi hodnotíme toto piano velmi kladně a to  především kvůli kvalitě nástroje a výborné pořizovací ceně.

bottom of page