top of page
RP107.jpg

Roland RP 107

Hodnocení

9/10

Hodnocení a recenze Roland RP 107

Roland RP 107 je jeden z nejlepších nástrojů v kategorii základních digitálních pian. Klaviatura je špičková. Potažená syntetickou slonovinou a syntetickým ebenem. Je osazena třemi snímači citlivosti a hlavně má funkci escapement, která je běžnou výbavou digitálních pian řádově až dvakrát dražších.

Zvuk je vysoce kvalitní a k základnímu vybavení 15 zvuky jsme se s programem PianoPartner 2 dostali až na několik desítek dalších druhů zvuků a dokonce doprovodů. Pro snadné spojení se zařízeními iOS i Android je nástroj vybaven Bluetooth technologií a aplikací, která nabízí mnoho výukových a rozšiřujících funkcí.

Drobnou nevýhodou nástroje je provedení skříně, která je z černého plastu, který sice působí dojmem, že je snadný na údržbu, ovšem není tak vzhledný jako dřevěná piana. Roland RP 107 dodává pouze v jednom barevném provedení, vybrat si však můžete z dvou designů. Stejně jako u vyšších modelů výrobce nabízí ještě minimalističtější design, konkrétně Roland F 107. Každopádně je toto digitální piano skvělým nástrojem s velkou výbavou.

bottom of page