top of page
YDP145B.jpg

YAMAHA YDP 145

Hodnocení

9/10

Hodnocení a recenze Yamaha YDP 145

Yamaha YDP 145 je základní model z řady digitálních skříňových pian Yamaha Arius. Stejně jako u většiny modelů této značky je hlavní předností nástroje vynikající klavírní zvuk. Oproti starší modelové řadě Yamaha YDP 144 jsou u Yamaha YDP 145 ještě dokonaleji a dynamičtěji nasamplované zvuky, které ještě věrněji simulují chování akustického nástroje a resonanci strun do větších detailů. Navíc je vybaveno novými speciálními otvory ve skříni piana. Jde o technologii Tone escapement, díky níž má piano skvělý prostorový zvuk i pro posluchače stojícího kdekoli u piana.

Piano se dá používat s aplikací Smart Pianist, která dále rozšiřuje možnosti piana o nahrávání, cvičné skladby s notami a usnadňuje ovládání nástroje. K použití této aplikace je ovšem nutno mít zařízení Apple nebo vybrané modely Android zařízení společně se speciálním kabelem.

Klaviatura GHS je z lesklého plastu a má dva snímače citlivosti. Dalo by se říct, že je slabším článkem jinak velmi kvalitního nástroje. 

Yamaha YDP 145 má však jednoznačně nejlepší zvuk z kategorie základních digitálních pian. Díky tomu, že zvuk nejvíce ze všech model napodobuje klasické piano, přesvědčivě vyhrává v celé kategorii.

Model se dělá ve třech barevných provedeních - bílé, černé a hnědé. Alternativou je Yamaha YDP S35, stejné piano pouze v menším a minimalističtějším designu. Jediným rozdílem, kromě designu skříně, je absence technologie Tone escapement.

bottom of page