top of page
RP701.jpg

Roland RP 701

Hodnocení

9/10

Hodnocení a recenze Roland RP 701

Roland RP 701 byl uveden na trh v roce 2021 a "zespod" doplňuje velmi kvalitní řadu digitálních pian Roland HP. Na první pohled má velmi povedený design a působí již dojmem, že se jedná o velký nástroj.

 

Jistě nejsledovanějším parametrem u digitálních pian je jejich zvuk. V tomto ohledu si drží Roland RP701 vysoký standard. Nabízí celou řadu klavírních zvuků, z nichž se nám nejvíce zamlouval ten pod označením Bright piano. Přestože není první volbou v databance zvuků, má čistý a pronikavý tón. Nejhezčí polohy jsou ve středech a ve výškách. Zde si troufáme říct, že překonává i některé modely Yamaha. Oproti tomu v basových polohách je zvuk trochu kovovější a ostřejší a to hlavně při hře přes reproboxy. Při hře do sluchátek tento drobný nedostatek již tak patrný není.

Značka Roland je jednička ve výbavě a konektivitě digitálních pian s chytrými zařízeními. Platí to i pro RP701, který můžete snadno propojit s tabletem a využít program Piano Every Day. Přes jeho rozhraní můžete nástroj snadno ovládat. Velkou výhodou je pak možnost ukládat si neomezený počet stop a využít kalendář, kde se pěkně zobrazuje, jak poctivě jste cvičili.

Roland RP701 na nás udělal dobrý dojem. Oproti svému modelovému předchůdci Roland RP501 se vylepšil hlavně ve zvuku a designu.

bottom of page