top of page
hp704_style_light_oak.jpg

Roland HP 704

Hodnocení

10/10

vítěz kategorie digitálních pian premium

Hodnocení a recenze Roland HP 704

Wow, Roland HP 704 je opravdu něco. Měli jsme možnost vyzkoušet nástroj jako novinku na hudebním veletrhu v Šanghai a již i v České republice. Můžeme směle říct, že je to podle nás jedno z nejlepších digitálních pian vůbec.

Začneme tedy výčtem skvělých vlastností, kterými nás nástroj ohromil. 

Klaviatura je dřevěná a s povrchem ze syntetické slonoviny. Jedná se o nejlevnější značkový model piana s dřevěnou klaviaturou a klaviatura nám přišla ještě lepší než na vyšším modelu Roland LX 705. Je totiž velice pevná, přestože se jedná o stejné modelové označení PHA 50. To je důležité hlavně pro začínající hráče, jelikož získají správné návyky a bude se jim snadno přecházet na klasická akustická piana.

Klavírní zvuk Roland HP 704 je jedním slovem perfektní. Kompaktní a naprosto autentický. I v basech je konkrétní a nemá ten klasický kovový dozvuk. Navíc je piano vybaveno 324 dalšími zvuky, které mají díky dlouholeté specializaci Rolandu na syntetické zvuky špičkovou kvalitu. Nejvíc nás bavilo Fender piano a smyčcový orchestr s propracovanou dynamikou.

Již samozřejmostí je u značky Roland vynikající konektivita s tablety a telefony. Možnost využití výukových programů. Stejně jako 10 let záruky, kterou Roland nabízí při registraci zboží na jejich stránkách.

Poslední a nejdůležitější bod je cena. Ta je vzhledem ke kvalitě téměř neuvěřitelně přijatelná. Jedná se o nejlevnější skříňové piano s dřevěnou klaviaturou na trhu. Jediná levnější a kvalitní alternativa je přenosné digitální piano Yamaha P515.

Hodně subjektivní věc je design. Ten nás ovšem u Roland HP 704 také ohromil. Je lehký, vkusný a všechny barevné varianty mají přírodní dřevěný nádech.

Toto digitální piano vřele doporučujeme.

Digitální piano Roland HP 704

bottom of page