Porovnání digitálních pian střední třídy

Hodnocení a recenze 6 klavírů z kategorie střední třídy digitálních pian. Testovali jsme kvalitu a celkový dojem z klaviatury, věrnost klavírního a ostatních zvuků, hudební programy, které se s nástrojem dají propojit, vzhled, cenu a další parametry následujících klavírů.

cena

výkon

vítěz

testu

Velky_vyprodej_ProPiano_digitalni_piana_

Vítěz testu: YAMAHA YDP 164

YAMAHA YDP 164

Hodnocení:

Yamaha YDP 164 je jedno z nejlepších pian na českém trhu v poměru cena výkon. Je to druhý z řady modelů Arius a oproti YDP 144 má výrazně kvalitnější klaviaturu se třemi snímači, syntetickou slonovinou a silnější ozvučení, které dává pianu krásně dynamický a prostorový zvuk. 

Piano je téměř perfektní a má možnost využití aplikace Smart Pianist. Jediným drobným nedostatkem je počet zvuků, kterých má Yamaha YDP 164 pouze deset. To ovšem nahrazuje obrovskou kvalitou provedení.

Hodnocení

10/10

Vítěz kategorie "cena/výkon": ROLAND F 140 

Roland F 140

Hodnocení:

Roland F 140 nabízí vysokou kvalitu klaviatury a zvuku, až neuvěřitelné množství funkcí a velmi povedený design za rozumnou cenu.

Hlavní předností nástroje je klaviatura ze syntetické slonoviny s funkcí escapement, která je samozřejmostí až u dražších klavírů. 316 špičkových zvuků, doprovody a skvělou softwarovou podporu programu PianoPartner2. 

Roland F 140 hraje krásně ve středních a vyšších polohách. Basy jsou trošku ostřejší. Přesto je tento klavír naše jasná volba v poměru ceny a nabízeného výkonu.

Hodnocení

9/10

Hodnocení digitálních pian střední třídy

Při hodnocení digitálních pián střední třídy se můžeme zaměřit na drobné detaily ohledně materiálu klaviatury, zvukových nuancí a vybavenosti funkcemi. Všechna testovaná piana totiž dosahují vysokého standardu zvuku, klaviatury a celkového provedení oproti základním modelům, u kterých jsou rozdíly v kvalitě ještě poměrně značné. 

Cenově se digitální piana střední třídy pohybují v rozmezí od dvaceti do třiceti tisíc. Při jejich hromadném testování jsme se přesvědčili, že na první poslech je jejich hodnocení poměrně obtížně, jelikož rozdíly ve zvuku jsou až na výjimky vcelku nepatrné. Při delším poslechu a hlubším porovnávání se mezi nástroji rozdíly nakonec objeví. U modelů v horní cenové hranici je zvuk ušlechtilejší s lepšími zvukovými vzorky. 

Digitální piana se v této kategorii liší i barvou zvuku. Výběr nástroje je tak dobré konzultovat s odborníkem, popřípadě si nástroj vyzkoušet. Zároveň je vhodné rozlišit požadavky, které na digitální piano hráč klade. Má mít další zvuky? Má mít výukový program? Dá se přes něj pouštět hudba? Jak je velký? Jaké má barevné varianty?

Vybírat digitální piano střední třídy je zábava, jelikož už prostě nemůžete sáhnout vedle. A ať vyberete jakýkoliv model, budete mít doma skvělý nástroj.

Digitální piana střední třídy v interiéru

© 2021 ProPiano.cz - Porovnání, testy a hodnocení digitálních pian - všechna práva vyhrazena.

  • Facebook
  • Instagram