top of page
CASIO PX 770 3X.jpg

CASIO PX 770

Hodnocení

9/10

vítěz kategorie "cena/výkon" kompaktní digitální piana

Hodnocení a recenze Casio PX 770

Casio PX 770 je opravdovým překvapením v kategorii základních digitálních pian. Přestože má toto piano velmi zdatné konkurenty v ostatních značkách, přesvědčilo nás hlavně tím, že má všechny testované parametry na vysoké úrovni.

Zvuk klavíru je velmi autentický. V nejnižších basových polohách trošku středový. V nabídce je celkem 19 zvuků. Vysokou kvalitu má i klaviatura, která je vyrobena ze syntetické slonoviny a syntetického ebenu. Je osazena třemi senzory citlivosti úhozu a tak věrně přenáší dynamiku hry. Po delším hraní je povrch klaviatury opravdu příjemný a umožňuje dobrou kontrolu nad nástrojem.

Casio PX 770 se vyrábí ve třech barevných provedeních ve velmi zajímavém odlehčeném designu, který nás velice zaujal. Zároveň má oproti přenosným pianům zasouvací kryt přes klaviaturu. Pedály nástroje působí kvalitním dojmem a jsou kovové. 

 

Digitální piano lze propojit i s Casio aplikací Chordana Player, která jednak usnadňuje jeho ovládání, rozšiřuje možnosti nástroje a nabízí i výukové funkce.

Velkou výhodou je i dobré servisní zázemí značky Casio v ČR. Přestože některé konkurenční modely mají o něco lepší zvuk a jiné zase o něco lepší klaviaturu, Casio PX 770 si  drží vysoký standard ve všech kategoriích.

Příjemná je i cenová dostupnost nástroje.

Toto digitální piano je pro nás vlajkovou lodí značky Casio, která má svůj věhlas v oblasti digitálních pian spíše v USA a u nás je někdy podceňovaná. 

bottom of page