top of page
702design.jpg

Roland HP 702

Hodnocení

8/10

vítěz kategorie cena/výkon digitálních pian premium

Hodnocení a recenze Roland HP 702

Roland HP 702 se pro nás stal vítězem v kategorii digitálních pian premium ze tří důvodů.

Za prvé, piano má opravdu velmi dobrou cenu v poměru k tomu, co za ní dostanete. Za druhé, zvuková výbava je obrovská a především další zvuk mají špičkovou kvalitu. Při propojení s aplikacemi Piano Every Day a Piano Designer můžete využít dokonce i velké množství doprovodů. Třetím důvodem je pak vzhled nástroje. Jde o subjektivní dojem, ovšem nám se prostě líbí..:) Drobným designovým detailem je pak možnost zakrýt ovládací prvky a displej zásuvným poklopem tak, že při hře nevidíte žádnou elektroniku.

Zvukové samply jsou velmi kvalitní a vlastně softwarově stejné jako u vynikající "sestřičky" Roland HP 704. Ovšem Roland HP 702 má pouze dva reproboxy o celkovém výkonu 28W, což trošku ubírá na prostorovosti a mohutnosti klavírního zvuku. Vzhledem k tomu bychom doporučili jako základní piano nastavit zvuk: Bright piano, který má otevřenější a autentičtější zvuk než základní Grand piano.

Zjednodušeně bychom Roland HP702 charakterizovali jako cenově dostupné piano z nejvyšší kategorie.

P.S. Příjemným detailem, který můžete ocenit až za mnoho let po koupi nástroje, je možnost registrace na stránkách Roland a získání záruky 10 let.

bottom of page