top of page

Doprava a sestavení digitálního piana

Doprava a sestavení nového digitálního piana je poslední krok před samotným hraním. Zde najdete pár tipů pro snadné doručení a sestavení nového piana.

Jak jsou digitální piana zabalená?

Všechna digitální piana jsou balená do tvrdých kartonových krabic. Jsou většinou rozložena na 5 dílů. Nohy, třípedálovou lištu, zadní krycí desku a korpus. 

Jaké jsou rozměry balení?

Rozměry a váha kartónu se liší podle typu piana. Obecně lze říct, že přenosná digitální piana jsou balena do krabic o rozměrech cca 140x40x30cm s váhou do 20 kilo.

Základní a střední třída digitálních pian má v balení váhu od 40 do 60kg a přibližné rozměry kartónu 145x60x50cm

Premium digitální piana mohou v balení vážit od 70 do 130kg a jejich rozměry se už výrazně liší podle typu nástroje.

IMG_20190716_140851.jpg
IMG_20190716_140805.jpg

Jak se přepravují digitální piana?

 

Přepravní služba

Kromě přenosných digitálních pian, které obchody zasílají zákazníkům běžnými přepravními službami, se k doručování využívají specializované paletové přepravy. Jedná se o společnosti, které vozí nadměrné náklady ve větších nákladních vozech. Jedná se například o společnosti PPL Sprint, Toptrans, Geis

Tyto společnosti doručují zásilky do druhého dne od odeslání z obchodu. Zároveň je u nich většinou možná pouze platba v hotovosti.

toptrans.jpg

Osobní odběr

V jednoduchosti je síla a u specializovaných prodejců digitálních pian najdete většinu druhů nástrojů skladem. Můžete tedy vyzkoušet, koupit, naložit a hrát během pár hodin. 

Stačí k tomu sklopit zadní dvě sedačky v pětidvéřových autech, kam se vejde veškerá digitální piana s výjimkou pár - až 130kilových a nadrozměrných nástrojů.

kufr sklopená sedačka.jpg

Jak sestavit digitální piano?

Když máte digitální piano v krabici doma, stačí ho už jenom vybalit, sestavit a můžete hrát. SkřÍňová digitální piana se skládají z pěti částí. Proto se dá jejich kompletace popsat v tomto stručném návodu:

1.  spojit pedálovou lištu s postranními nohami

 

2. přišroubovat zadní desku

 

3. nasadit korpus na smontovaný stojan

 

4. propojit třípedálovou lištu s korpusem

 

5. zapojit digitální piano do sítě

Pro představu přikládáme krátké video, jak jsme při našem testování sestavovali nástroj Casio PX 770.

bottom of page