Porovnání přenosných digitálních pian

Hodnocení a recenze 7 přenosných digitálních pian. Testovali jsme kvalitu a celkový dojem z klaviatury, věrnost klavírního i ostatních zvuků, hudební programy, které se s nástrojem dají propojit, vzhled, cenu a další parametry. 

cena

výkon

vítěz

testu

Velky_vyprodej_ProPiano_digitalni_piana_

Vítěz testu: ROLAND FP 30

Hodnocení:

ROLAND FP 30 je daleko před ostatní konkurencí. Klaviatura ze syntetické slonoviny je v této cenové kategorii až neuvěřitelná. Klavírní zvuk nástroje je věrohodný, stejně jako ostatní zvuky.

Zábavný a praktický je program PianoPartner2, který jsme si za minutu nahráli do telefonu a poté s ním ovládali celý nástroj přes bluetooth. Dá se do něj nahrávat neomezený počet nahrávek.

Roland FP 30 je naprosto špičkový a hodně zábavný nástroj.

Hodnocení

10/10

Roland FP 30

Vítěz kategorie "cena/výkon": Casio CDP S100

Hodnocení

8/10

Casio CDP S 100

Hodnocení:

Casio CDP S100 je základní přenosné digitální piano od známé značky Casio a zároveň nástupce modelu 

Casio CDP 130.

Co nás na první pohled zaujalo, byla velikost nástroje. Jedná se o nejužší přenosné piano na trhu. Casio vyvinulo novou technologii, kdy jsou závaží schovaná pod klávesami a nikoliv za nimi. To umožňuje, že prostor za klávesami je zmenšen na minimum a v porovnání s ostatními přenosnými piany je tento rozdíl zjevně patrný.

Hodnocení přenosných digitálních pian

Přenosná digitální piana (můžete se setkat i s názvem stage-piana) jsou nejdostupnější možností, jak si pořídit nástroj se stejnou klaviaturou, jako mají akustické klavíry. Základní značkové modely jsou dostupné v ceně jen o něco málo vyšší než  klávesy s měkkou pružinkovou mechanikou.

Základní přenosná piana mají většinou velmi strohou výbavu. Pár zvuků a metronom. Jejich hlavním mottem je nahradit klavír za nejnižší cenu. Ohromnou výhodou těchto nástrojů je jejich skladnost a možnost je snadno převážet. To žádná jiná digitální piana nenabízí. 

Vyšší modely přenosných pian mají oproti základním verzím silnější ozvučení (lepší zvuk), možnost nahrávání a doprovodů a v některých případech i výrazně více zvuků. K těmto pianům lze dokoupit i originální stojan a třípedálovou lištu. Můžete si tak sestavit plnohodnotné digitální piano, které se od kompaktních nebo základních  skříňových pian liší pouze tím, že nemá uzavíratelný kryt. Touto cestou se můžete dostat k nástroji, který je za stejnou cenu jako skříňové piano, ovšem s výrazně lepší klaviaturou a kvalitou zvuku. Doporučujeme se při takovémto výběru poradit s odborníkem nebo prodejcem.

Mezi prověřené a kvalitní značky patří v kategorii přenosných digitálních pian Yamaha, Korg, Casio, Kawai. V poslední době nabízí nadstandardní výbavu značka Roland, která do těchto základních modelů dává klaviaturu ze syntetické slonoviny a při propojení s PianoPartner2 nabízí velkou škálu zvuků a doprovodů.

Přenosná digitální piana v interiéru

© 2020 ProPiano.cz - Porovnání, testy a hodnocení digitálních pian - všechna práva vyhrazena.