top of page
keyboard-yamaha-psr-e373-643080.76169652

YAMAHA PSR E 373

Hodnocení

10/10

vítěz kategorie klávesy s dynamikou

Hodnocení a recenze Yamaha PSR E373

Yamaha PSR E373 je neprodávanějším keyboardem na světě. A má to své důvody. V této cenové relaci má rozhodně nejkvalitnější zvuk klavíru, což je způsobeno dlouholetou nadvládou pian Yamaha na trhu s digitálními piany.

 

Keyboard nabízí dostatečné množství zvuků a doprovodů a klávesy již mají dynamiku. To je velmi důležitý parametr hlavně pro začínající děti tak, aby odezva jejich hry byla reálná. Výukový program Y.E.S. (Yamaha Education System) nabízí spoustu funkcí, jak se snadno (bez učitelé a knížek) seznámit s hrou na klávesy.

 

Asi jediným drobným nedostatkem je, že se do nástroje nedá zapojit mikrofon bez předzesilovače, což nabízí třeba keyboardy Kurzweil.

 

Jinak je Yamaha PSR E373 jednoznačně volba číslo jedna mezi všemi značkami základních keyboardů.

Yamaha YDP 164 je ve všech testovaných parametrech jedním z nejlepších digitálních pian na českém trhu. Špičkový zvuk je srovnatelný se základními modely řady Clavinova, které jsou o tisíce dražší. 

Klaviatura je velmi přesná a příjemná na dotyk. Když jsme na nástroj hráli, jen jsme si užívali perfektního sladění zvuku a kvalitní klaviatury. Zvuk je vyvážený ve všech polohách a je znát, že do nástroje dala Yamaha nové zvukové vzorky z nejkvalitnějších akustických křídel.

bottom of page