top of page

Porovnání kompaktních digitálních pian

Hodnocení a recenze 6 kompaktních digitálních pian. Testovali jsme kvalitu a celkový dojem z klaviatury, věrnost klavírního a ostatních zvuků, hudební programy, které se s nástrojem dají propojit, vzhled, cenu a další parametry. 

vítěz

testu

cena

výkon

Vítěz testu: YAMAHA YDP S55

s54.jpg

YAMAHA YDP S55

Hodnocení:

Yamaha YDP S55 je úžasné designové digitální piano. Zjednodušeně je to kompaktní odlehčená verze nejlepšího piana střední třídy Yamaha YDP 165

Se stejně kvalitními parametry klaviatury. Zvuk je úchvatně autentický. Jen o maličko méně prostorový než u nepřekonatelné Yamaha YDP 165.

Yamaha YDP S55 se dodává ve dvou barvách - černá a bílá.

Hodnocení

10/10

Vítěz kategorie "cena/výkon": Casio PX 770

px770.jpg

CASIO PX 770

Hodnocení:

Casio PX 770 je zajímavé všemi svými parametry a to včetně ceny. Je vcelku levné, má kvalitní klaviaturu ze syntetické slonoviny, dobrý zvuk, dá se k němu stáhnout aplikace Chordana a pěkně vypadá.

Žádný z těchto parametrů není úplně maximálně kvalitní ovšem všechny jsou na velmi vysoké úrovni.

To z Casio PX770 dělá velmi zajímavou kompaktní variantu k základním digitálním pianům

Hodnocení

9/10

Hodnocení kompaktních digitálních pian

Kompaktní digitální piana jsou speciální kategorie, která není určena cenovým rozmezím ani kvalitou nástrojů. Rozhodujícím parametrem je zde rozměr a design. Kompaktní digitální piana jsou určena především pro menší byty a prostoty a nebo pro hráče náročné na elegantní vzhled. Jsou menší než klasická skříňová piana

Specialistou na tento typ klavírů je značka Korg, která všechna svá digitální piana vyrábí v odlehčeném designu. Je to nejspíš díky tomu, že jsou konstruována přímo v Japonsku, kde je pro hráče důležité, aby nástroje zabíraly co nejméně prostoru. Předností této značky je to, že její kompaktní piana mají velmi silné ozvučení a klaviatury, které jsou (přes jejich tabulkové parametry) velmi kvalitní a věrně napodobuji klaviatury akustických pianin.

Naše porovnání kompaktních digitálních pian v tabulce doporučujeme jako první krok při výběru skladnějších nástrojů. Objektivnější posouzení kvality jednotlivých klavírů pak naleznete v kategoriích základních digitálních pian a digitálních pian střední třídy, kde jsou hodnocena s cenově a kvalitativně srovnatelnou konkurencí.

Kompaktní digitální piana v interiéru

bottom of page