top of page
casio cdps100.jpg

CASIO CDP S110

Hodnocení

8/10

Hodnocení a recenze Casio CDP S110

Casio CDP S100 je základní přenosné digitální piano od známé značky Casio a zároveň nástupce modelu Casio CDP 130.

Co nás na první pohled zaujalo, byla velikost nástroje. Jedná se o nejužší přenosné piano na trhu. Casio vyvinulo novou technologii, kdy jsou závaží schovaná pod klávesami a nikoliv za nimi. To umožňuje, že prostor za klávesami je zmenšen na minimum a v porovnání s ostatními přenosnými piany je tento rozdíl zjevně patrný.

Zároveň Casio CDP S100 hraje i bez zapojení do zásuvky na šest tužkových baterií, takže se s ním dá hrát třeba v lese nebo na louce. Nástroj je lehčí než konkurenční modely a možnost hry bez přísunu elektřiny rozšiřuje jeho variabilitu.

Kvalita provedení zvuku a klaviatury je průměrná. Klávesy jsou matné a klaviatura celkově příjemnější než u jeho předchůdce. Při hraní rychlejších pasážích jakoby klaviatura již hru nestíhala a některé tóny necitlivě zkracuje. Hlasitost zvuku je zjevně uzpůsobena variantě hraní na baterie a nástroj je tak celkově tišší.

Hlavní předností Casio CDPS100 zůstává velikost a možnost hrát bez zapojení do elektrické sítě. Kvalitou klaviatury zvuku se pak řadí k tomu méně kvalitnímu na trhu.

bottom of page