top of page
F70102.JPG

Roland F 701

Hodnocení

9/10

vítěz kategorie "cena/výkon" digitální piana střední třída

Hodnocení a recenze Roland F 701

Roland F701 patří cenově do vyšší střední třídy, ovšem nabízí tak velké množství kvalitních funkcí a zvuků, že jsme jej zařadili jako vítěze v poměru cena/výkon. Na první pohled má tento nástroj velmi povedený design a to i v detailu ovládacích prvků. Tedy něco pro milovníky moderního designu.

Klavírní zvuk je velmi hlasitý a dobře navzorkovaný. Nejhezčí zvuk má klavír ve středních a vyšších polohách. V basech je trochu ostřejší. Ideálního zvuku se nám podařilo dosáhnout se zvukem Bright Piano někde na úrovni 75% hlasitosti. Ten se nám opravdu líbil.

Již tradičně jsou špičkové další zvuky (elektrická piana, smyčcový orchestr, syntetické zvuky...). V těchto zvucích nemá v této třídě konkurenci. Roland F701 se dá skvěle ovládat za použití aplikace Piano Every Day, která je velmi zábavná, rozšiřuje možnosti nástroje o doprovody, nahrávání a kalendář na cvičení. Tyto prvky z nástroje dělají zábavné rodinné piano.

Klaviatura je velmi přirozená a největší protitlak klade na začátku úhozu. Je citlivá a dobře přenáší i jemné herní  nuance. Nástroj je asi největším konkurentem k vítězi kategorie Yamaha YDP 164. V tomto mikro-porovnání bychom Roland F701 doporučili za skvělou výbavu, zábavnost, variabilitu, design a perfektní další zvuky. Yamahu YDP 164 pak za nejpřirozenějším klavírní zvuk.

bottom of page