top of page
CLP745.jpg

YAMAHA CLP 745

Hodnocení

9/10

Hodnocení a recenze Yamaha CLP 745

Už jen posadit se za Yamaha CLP 745 byl zážitek. Skříň se čtyřmi 50W reproboxy je hodně vysoká a tak navozuje dojem, že již téměř sedíte za akustickým pianem. I první kontakt s nástrojem byl na špičkové úrovni. Klaviatura je potažená syntetickou slonovinou a ebenem a vnitřek je vyroben z přírodního dřeva. Odpor kláves je značný. Přesně  jak tomu bývá u akustických nástrojů, kde musíte prstem rozpohybovat celé kladívko. I citlivost klaviatury je na výborné úrovni a budete mít pocit, že piano přesně přenáší váš pohyb prstů do výsledného zvuku.

Zvuk Yamaha CLP 745 je opravdu mimořádný. Oproti starší generaci Yamaha CLP 645 byly zesíleny reproboxy a nástroje je tak osazen čtyřmi 50W bednami. Zvukové samply jsou tak krásně vykresleny a zaplní celou místnost. Nižší řady Clavinova mají pouze dva reproboxy, což se projevuje tím, že zvuk není tak celoplošný. To už u Yamaha CLP 745 neplatí.

Velkým kladem je i konektivita nástroje, kterou lze realizovat bezdrátově přes bluetooth. 38 zvuků, které nástroj obsahuje, je taktéž na vysoké úrovni. Zejména elektrická piana mají super stereo zvuk. Přesto bychom si dokázali představit malinko větší paletu doplňujících zvuků.

Yamaha CLP 745 je první nástroj z řady Clavinova bez nejmenších kompromisů. Skvělý zvuk, dřevěná klaviatura, bezdrátová konektivita a krásný design. Za to ovšem jako zákazník zaplatíte adekvátně vysokou cenu.

bottom of page