top of page

YAMAHA YDP 165

vítěz kategorie digitální piana střední třídy

ydp165.jpg

Hodnocení

10/10

Hodnocení a recenze Yamaha YDP 165

Yamaha YDP 165 je nástupce jednoho z nejprodávanějších modelů, Yamaha YDP 164. Zachovává všechny výhody a zároveň má dynamičtější a kvalitnější zvuky, které ještě věrněji simulují resonanci strun a další vlastnosti akustického piana. Oproti dřívějšímu modelu má také s funkcí Tone escpapement více prostorový zvuk.

Špičkový zvuk je srovnatelný se základními modely řady Clavinova, které jsou o tisíce dražší. 

Klaviatura je velmi přesná a příjemná na dotyk. Když jsme na nástroj hráli, jen jsme si užívali perfektního sladění zvuku a kvalitní klaviatury. Zvuk je vyvážený a dynamický ve všech polohách a je znát, že do nástroje dala Yamaha nejnovější zvukové vzorky z nejkvalitnějších akustických křídel.

Yamaha YDP 165 se dá propojit s tabletem nebo telefonem a využívat výhod programu Smart Pianist, který nabídne další možnosti nastavení, výukové skladby s notovým zápisem nebo z vašich skladeb v zařízení sám rozpozná a vypíše zápis ve značkách, takže si je budete moci zahrát. Program Smart Pianist je však dostupný pouze pro zařízení Apple, ke kterým je nutno dokoupit speciální kabel společně s klasickým USB A + B kabelem a pouze na vybraná zařízení Android.

Yamaha YDP 164 vám přes svůj špičkový zvuk nabídne pouze 10 zvuků, takže je spíše vhodná pro hráče, kteří nepotřebují širokou škálu nástrojů.

I přes drobné nedostatky s konektivitou a nabízenými funkcemi hodnotíme model jako výherce kategorie středních pian.

bottom of page