top of page

Porovnání základních digitálních pian

Hodnocení a recenze 6 základních digitálních pian. Testovali jsme kvalitu a celkový dojem z klaviatury, věrnost klavírního i ostatních zvuků, hudební programy, které se s nástrojem dají propojit, vzhled, cenu a další parametry. Yamaha v této kategorii nabízí od každého piana dvě varianty, přičemž se liší v designu, avšak technické parametry jsou stejné. Proto zde uvádíme oba dva modely oddělené lomítkem. Doporučujeme se ještě podívat na typy klaviatur.

cena

výkon

vítěz

testu

Vítěz testu: YAMAHA YDP 145

ydp144wh.PNG

Hodnocení:

Yamaha YDP 145 je vítězem v kategorii základních pian ze dvou důvodů. Má nepřekonatelně nejautentičtější zvuk akustického piana a nabízí více barevných variant v pěkném dřevěném dekoru.

 

Yamaha navíc nabízí dvě různé provedení skříně. Druhé provedení je minimalističtější a vhodné do menších prostorů - Yamaha YDP S35.
 

Nově se dá na tomto pianu využít program Smart Pianist ovšem pouze připojením kabelu k zařízením Apple a vybraným Androidům.

Hodnocení

9/10

YAMAHA YDP 145

Vítěz kategorie "cena/výkon": Kurzweil KA 130

ka130wh.jpg

Kurzweil KA 130

Hodnocení:

Kurzweil KA 130 je ekonomickou variantou skříňového digitálního piana.

Jeho hlavní výhodou je cena a přibalená stolička zdarma. 

Kurzweil KA 130 je nástroj čínské výroby, kde cena odpovídá provedení. Zároveň se v porovnání s konkurencí jedná o piano s nejvíce výhodami.

 

Nečekejte od něj zázraky, ale lze ho vřele doporučit méně náročným rekreačním hráčům.

Hodnocení

8/10

Hodnocení základních digitálních pian

V kategorii základních digitálních pian najdete základní modely skříňových variant od značek jako Roland, Yamaha, Korg, Kurzweil a dalších. Tato piana se dají rozdělit do dvou skupin. 

1) nízkonákladová - tato digitální piana jsou za cenu srovnatelnou s přenosnými piany (cca 12-15 tisíc), ovšem už mají skříňový vzhled s nohama a tří-pedálovou lištou. Úměrně své ceně mají nižší kvalitu než piana značková. Většinou jsou osazena měkčími klaviaturami, mají různé dozvuky při hraní a celkově zvuk na úrovni značkových pian před mnoha lety. 

Mají vzhled bližší akustickému klavíru a silnější ozvučení než přenosná piana. Jsou vhodná především pro méně náročné hráče. Před jejich výběrem doporučujeme ještě projít sekci přenosných pian, kde můžete za podobné ceny najít kvalitnější a značkové nástroje

2) značková - naleznete zde základní modely digitálních pian Yamaha, Roland, Korg, Casio. Cenově se pohybují v rozmezí 16-25 tisíc. Jedná se o kvalitní piana s autentickým klavírním zvukem a hlavně lepší klaviaturou než u nízkonákladových modelů. Většina z těchto digitálních pian již nabízí podporu výukových a rozšiřujících programů a možnost propojení s tablety. 

Základní digitální piana v interiéru

bottom of page