top of page
fp30x.jpg

Hodnocení

10/10

Roland FP 30X

celkový vítěz kategorie přenosná digitální piana

Hodnocení a recenze Roland FP 30X

ROLAND FP 30X je v kategorii základních přenosných pian naší jasnou volbou číslo jedna.

 

První, co vás na tomhle nástroji dostane je kvalita klaviatury. Podle parametrů je tří senzorová (velmi citlivá), ze syntetické slonoviny a s funkcí escapement. Když na ní hrajete, máte pocit, že máte digitální piano za dvojnásobně vyšší cenu. Klaviatura je pevná a tím pádem ideální pro správný nácvik klavírního úderu.

Zvuk klavíru u Roland FP30X je velmi autentický. Do sluchátek naprosto perfektní, přes bedýnky je trošku méně výrazný, což je ovšem u přenosných pian s méně výkonnými reproboxy naprosto běžný prvek.

Naprostá bomba jsou další zvuky, které nástroj obsahuje. Fender piana, varhany, smyčce... Ve zvuku je krásně slyšet simulace oscilace beden a na piano za takovou cenu je kvalita těchto zvuků neuvěřitelná a je jich opravdu hodně.

Skvělou vychytávkou je snadné propojení nástroje s tablety s iOS i Andoridem přes Bluetooth. Jednak tímto způsobem můžete přehrávat hudbu třeba i z mobilu a navíc můžete využít program Piano Every Day, který je přímo od Rolandu. Tento program je skvělý pro cvičení, nahrávání a velmi rozšiřuje možnosti nástroje.

I výstupy z nástroje jsou dobře promyšlené. Malý i velký jack na sluchátka a autonomní line-out usnadňují propojení se sluchátky a nebo s externími ozvučovacími systémy.

Jednoduše je Roland FP30X naprostý skvost mezi přenosnými digitálními piany. Doporučujeme všemi deseti.

bottom of page