top of page
roland rp 501.jpg

Roland RP 501

Hodnocení

9/10

UKONČENÝ MODEL

Hodnocení a recenze Roland RP 501

Roland RP 501 je podle svých parametrů naprosto srovnatelný s modelem Roland F140. Stejně silné ozvučení, klaviatura i nabídka funkcí a zvuků. Při prvním pohledu a i následném testování tohoto digitálního piana jsme ovšem rozdíly našli.

Roland RP 501 je prostorově větší a působí mohutným dojmem. Při hře na tento nástroj pak máte silnější pocit, že hrajete na akustické piano. Zvukově je o trošku kvalitnější než verze F140, což je s největší pravděpodobností způsobeno velikostí "skříně", do které je nástroj zasazen a její lepší rezonancí. Přesto nám přišlo, že je výkon 2x12W pro jeden z nejvyšších modelů střední třídy digitálních pian poměrně málo. Středové a výškové polohy jsou krásně, basy trošku ostřejší.

To, co dělá z Roland RP501 zajímavé digitální piano, je obrovská nabídka dalších zvuků a funkcí. Přes 300 vysoce kvalitních zvuků, doprovody, výukové funkce a nahrávání při propojení s programem Piano Partner 2 nás nutilo si testování nástroje pořádně užít. Přestože zvukově je jeho přímý konkurent Yamaha CLP 625 kvalitnější, je Roland RP 501 zajímavou volbou jako rodinné piano.  Je velice kvalitní a zároveň se s ním dá díky jeho výbavě pěkně "vyblbnout".

Velky_vyprodej_ProPiano_digitalni_piana_
bottom of page