top of page
clp 625.jpg

Hodnocení

9/10

YAMAHA CLP 625

UKONČENÝ MODEL

Hodnocení a recenze Yamaha CLP 625

Yamaha CLP 625 je jednoduše skvělá náhrada za akustický klavír. Od prvního momentu, co jsme jej testovali a usedli za něj, jsme si užívali kvalitu zvuku a klaviatury. Ta je vyrobena ze syntetické slonoviny s velmi ušlechtilým povrchem. Je pevná a precizní. Při jemném hraní je cítit i odezva funkce escapement.

 

Zvuk je mohutný, perfektně vyladěný a patří k tomu nejlepšímu ve střední třídě digitálních pian. Velmi pěkný je i design skříně, která je celkem vysoká a navozuje tak dojem klasického klavíru. Klavír je nabízen je ve 4 různých barvách. My jsme testovali palisandrovou verzi a ta působila velmi luxusním dojem. Za příplatek se dá koupit i verze v leštěném ebenu.

Narazili jsme na dva drobné nedostatky. Yamaha CLP 625 je vybavena pouze deseti základními zvuky a z pianových aplikací je kompatibilní pouze s Piano Controller (dálkové ovládání nástroje). Piano komunikuje pouze se zařízeními Apple a pro propojení je nutné dokoupení speciálního kabelu. 

 

Cena nástroje je již poměrně vysoká a tak bychom čekali trošku širší paletu funkcí, které tento jinak špičkový klavír obsahuje.

bottom of page