top of page
21371-1405295857.jpg

YAMAHA CLP 635

Hodnocení

8/10

vítěz kategorie "cena/výkon" premium digitální piana (2019)

UKONČENÝ MODEL

Hodnocení a recenze Yamaha CLP 635

Yamaha CLP 635 je nejdostupnější variantou prémiových digitálních pian. První, co nás na nástroji zaujalo je mohutnost a hlasitost zvuku. Výkonně reproboxy dávají nástroji zvukovou sílu, ovšem při velkém zesílení je zvuk již maličko "uřvaný". 

Velkou výhodou oproti nižším modelům Yamaha je výbava nástroje. 36 zvuků je velice kvalitních zvuků a hru mohou zpestřit i jednoduché doprovody. V podstatě se jedná o jednoduché bicí doprovody, které můžou nahradit zvuk metronomu.

Yamaha CLP 635 zvukově převyšuje všechny modely střední třídy digitálních pian. Může se pochlubit i navzorkovanými zvuky ze dvou velmi kvalitních křídel Yamaha a Bosendorfer. Mezi nimi se dá přepínat jednoduše dvěma tlačítky. Ocení je především milovníci klasické hry.

U tohoto digitálního piana můžete využít program Smart Pianist, který dál rozšiřuje možnosti nástroje o výukové funkce, detailní nastavení nástroje a možnost propojení s iTunes. Nevýhodou je, že funguje pouze pro zařízení iOS a je potřeba dokoupit speciální propojovací kabel.

Yamaha CLP je velmi kvalitní náhražkou akustického piana za dobrou cenu. Nenabízí ovšem tolik zábavných a rozšiřujících prvků jako například vítěz kategorie premium digitálních pian Roland HP 704.

bottom of page