top of page

Porovnání středních kláves s dynamikou

Hodnocení a recenze 6 typů kláves s dynamikou. Jedná se již 

vítěz

testu

cena/
kvalita

yamaha-psr-e363.jpg

Hodnocení:

Yamaha PSR E373 je nejlepším nástrojem mezi klávesy s dynamikou.

Má velmi kvalitní zvuk piana a to díky zvukovým samplům, které může Yamaha použít z vyšších typů svých digitálních pian.

Yamaha PSR E373 má slušnou výbavu doprovodů a intuitivní ovládání, které je u těchto modelů již léta stejné.

Stříbrnou variantou tohoto nástroje je Yamaha YPT 370.

Yamaha PSR E373

Hodnocení

10/10

Velky_vyprodej_ProPiano_digitalni_piana_

Hodnocení kláves s dynamikou

Vítěz testu: Yamaha PSR E373

Klávesy s dynamikou úhozu samozřejmě nedosahují parametrů digitálních pian a to hlavně tím, že mají pouze keyboardovou pružinovou mechaniku, která není vhodná jako náhrada za kladívkovou mechaniku akustických pian. Přesto se jedná o klávesové nástroje, které pro někoho můžou být svou cenou přijatelným začátkem a seznámením se s hrou na klavír. I mezi klávesy s dynamikou existují velké rozdíly ve kvalitě provedení. Proto jsme se rozhodli jim na našem webu o digitálních pianech věnovat prostor.

Rozhodně doporučujeme při hledání kláves vybrat ty, které již mají dynamiku úhozu. Klávesy bez dynamiky už mají s hrou na klavír opravdu pramálo společného. I velmi kvalitní modely dynamických keyboardů lze pořídit v ceně začínající na 4 tisících korunách. 

Klávesy mají klaviatury všechny téměř stejné, tzv. pružinové, a není třeba se jejich kvalitou zaobírat. Zásadními kvalitativními rozdíly jsou zvuk, výbava a u některých typů i speciální výukové prvky. 

 

I tak bychom doporučili zvážit spíše výběr nejlevnějších přenosných digitálních pian, které mají oproti klávesám krásný zvuk a hlavně kladívkovou mechaniku s plným rozsahem 88 kláves.

Klávesy s dynamikou v interiéru

bottom of page