top of page

Porovnání kláves bez dynamiky úhozu

Hodnocení a recenze 6 typů kláves bez dynamiky úhozu se standardním rozsahem 5 oktáv. Tuto sekci jsme zařadili, jelikož je to nejlevnější varianta, jak začít hrát na klávesový nástroj. Přestože je pro hráče mnohem vhodnější nástroj s dynamikou, s těmito nástroji můžete získat základní orientaci mezi klávesami neboli keyboardy. Nástroje jsou pro lepší orientaci řazeny dle ceny.

vítěz

testu

cena/
kvalita

Vítěz testu: Yamaha PSR E273

Yamaha PSR E273.jpg

Hodnocení:

Yamaha PSR E273 je nejlepším nástrojem mezi klávesami s dynamikou.

Má velmi kvalitní zvuk piana i ostatních nástrojů, a to díky dobrým zvukovým samplům.

Yamaha PSR E273 má slušnou výbavu doprovodů, zvuků i výukový systém s Quiz módem, který Vás naučí intervaly.

Yamaha PSR E273

Vítěz testu

Nejlepší poměr cena kvalita: Yamaha PSR F51

Yamaha F51.jpg

Cena/
kvalita

Yamaha PSR F51

Hodnocení:

Yamaha PSR F51 je vítězem této kategorie díky své velmi nízké ceně, ale zároveň dobré kvalitě zvuků oproti ostatním nástrojům ve stejné cenové kategorii.

Za cenu pod 2 500 Kč dostanete nástroj sice bez dynamiky, avšak se spoustou zvuků, doprovodů a dalších funkcí. Zkrátka ideální jako první nástroj pro začínajícího hráče k seznámení s hrou na klávesy.

Hodnocení kláves bez dynamiky úhozu

Klávesy s dynamikou v interiéru

Klávesy bez dynamiky úhozu jsou nejlevnější variantou, jak začít s hrou na klávesové nástroje, a to zejména pro děti, úplné začátečníky a hráče s menším rozpočtem. Klaviatura bez dynamiky úhozu neumožňuje ovlivnit hlasitost hraného tónu sílou stisku klávesy. Nástroje z této kategorie tedy neumožňují hrát dynamicky a skladby nezní tak efektně a přirozeně jako u klávesy s dynamikou úhozu. Ta navíc u dětí rozvíjí motorické schopnosti.

Všechny recenzované nástroje se pohybují v cenové relaci do 4 tisíc korun. Přestože rozdíly v ceně nejsou tak velké, v kvalitě (především zvuku) jsou mezi modely poměrně velké rozdíly a doporučujeme si připlatit tak, aby nástroj disponoval alespoň věrnými klavírními zvuky. Požitek ze hry a motivace ke cvičení je pak určitě větší. V kategorii kláves bez dynamiky úhozu je zárukou kvalitních zvuků značka Yamaha, do které se vyplatí zainvestovat.

Klávesy mají klaviatury všechny téměř stejné, tzv. pružinové, a není třeba se jejich kvalitou zaobírat. Zásadními kvalitativními rozdíly jsou zvuk, výbava a u některých typů i speciální výukové prvky. 

I tak bychom však doporučili brát v úvahu budoucí uplatnění hráče a hudbu, kterou bude chtít hrát. Pokud bude hrát na keyboard, je vhodné zvážit nástroj s dynamikou úhozu. Pokud by měly klávesy nahradit akustické piano, případně hráč bude chtít studovat hru na klavír v ZUŠ nebo jiné škole, určitě doporučíme zvážit investici do nástroje s kladívkovou klaviaturou. Takové nástroje již dokáží věrně nahradit akustické piano jednak věrností zvuků, ale předně věrnou imitací kladívkové klaviatury a plným rozsahem 88 kláves.

 

bottom of page