top of page

Porovnání digitálních pian třídy economy

Hodnocení a recenze 6 základních digitálních pian. Testovali jsme kvalitu a celkový dojem z klaviatury, věrnost klavírního i ostatních zvuků, hudební programy, které se s nástrojem dají propojit, vzhled, cenu a další parametry. Pro ještě podrobnější hodnocení doporučujeme podívat se na typy klaviatur.

cena

výkon

vítěz

testu

*aplikace Yamahy Smart Pianist je kompatibilní pouze s iOS a některými androidy - předně s chytrými zařízeními Google a Samsung. Fungovat by měla na většině androidů, není však zaručena správné chování všech dostupných funkcí. 

Vítěz testu: YAMAHA YDP 105

YDP105.jpg

Hodnocení:

Yamaha YDP 105 je vítězem této kategorii předně kvůli autentické kvalitě zvukových samplů a pěknému designu. Základní klaviatura GHS je oproti porovnávaným modelům také kvalitní.

Jedná se o vstupní model do řady YDP, ale zachovává kvalitu značky Yamaha za přijatelnou cenu.

Nově se dá na tomto pianu využít program Smart Pianist ovšem pouze připojením kabelu k zařízením Apple a vybraným Androidům.

Hodnocení
10/10

YAMAHA YDP 105

Vítěz kategorie "cena/výkon": Korg LP 180

LP180.jpg

Korg LP 180

Hodnocení:

Jedná se o základní model známé značky Korg. Má moderní a odlehčený design včetně malé hmotnosti, takže se hodí i do menších dětských pokojíčků.

Výbava Korg LP 180 je spíše základní, poskytuje však poměrně kvalitní klaviaturu a kvalitně zpracované zvuky, zvláště varhan.

Pokud hledáte skladné piano za slušnou cenu, můžeme jej s klidem doporučit.

Hodnocení
9/10

Hodnocení nízkonákladových digitálních pian

V kategorii základních economy digitálních pian najdete levnější modely skříňových variant od značek jako Yamaha, Korg, Kurzweil a dalších.  Jedná se o nízkonákladové modely, které jsou kvalitativně srovnatelná s přenosnými piany, avšak mají již klasický vzhled skříňového klavíru včetně třípedálové lišty. 

Nižší cena odráží nižší kvalitu. Piana mají spíše měkčí plastovou klaviaturu, základnější zvuky a celkové zpracování je o trochu méně dotažené než u vyšších tříd. Jsou vhodná především pro méně náročné a rekreační hráče a i v této kategorii se vyplatí připlatit si za značku. Před jejich výběrem doporučujeme ještě projít sekci přenosných pian, kde můžete za podobné ceny najít kvalitnější a značkové nástroje.

Economy digitální piana v interiéru a galerie

bottom of page